Jestem lekarzem specjalistą pediatrii i reumatologii. Swoją przygodę z pediatrią rozpoczęłam w Klinice Pediatrii i Nefrologii Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku, gdzie zdobyłam duże doświadczenie w diagnozowaniu, rozpoznawaniu i leczeniu chorób infekcyjnych zarówno układu oddechowego, moczowego, jak i pokarmowego u dzieci. W tym czasie rozwijałam się też naukowo, czego efektem było uzyskanie w 2013 roku stopnia doktora nauk medycznych. W 2015 roku zostałam specjalistą pediatrii. Chcąc kształcić się w zupełnie nowym kierunku, przeprowadziłam się na kilka lat do Warszawy. W latach 2015-2022 pracowałam w Klinice Reumatologii Wieku Rozwojowego Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie, gdzie diagnozowane i leczone są dzieci z całej Polski. Pracując z najlepszymi z tej dziedziny oraz jeżdżąc na liczne konferencje naukowo- szkoleniowe poznałam dokładnie wszystkie choroby reumatyczne wieku dziecięcego, które wcześniej znane mi były tylko z podręcznika. Miałam możliwość poznać i stosować najnowsze schematy terapeutyczne, w tym leki biologiczne. W 2022 roku uzyskałam tytuł specjalisty z reumatologii i wróciłam w rodzinne strony.
Prywatnie mama dwójki dzieci, ogrodniczka kochająca grzebać w ziemi i wielbicielka kryminałów Marka Krajewskiego.
Zakres mojej działalności:
- choroby wieku dziecięcego
- infekcje dróg oddechowych
- infekcje przewodu pokarmowego
- infekcje układu moczowego
- bóle i obrzęki stawów, sztywność poranna stawów (np. trudności w ubraniu się rano, we wchodzeniu schodzeniu po schodach)
- wzrostowe bóle kończyn
- bóle odc. lędźwiowo- krzyżowego kręgosłupa (po wykluczeniu przyczyn ortopedycznych)
- młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów (MIZS)
- młodzieńcze zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa (mZZSK)
- inne postacie młodzieńczych spondyloartropatii m. in. łuszczycowe zapalenie stawów, młodzieńczy toczeń rumieniowaty układowy
- młodzieńcza twardzina układowa
- twardzina miejscowa (ograniczona)
- młodzieńcze zapalenie skórno-mięśniowe
- mieszana choroba tkanki łącznej
- niezróżnicowana choroba tkanki łącznej
- objaw Raynauda
- różne postaci zapalenia naczyń