USG Białystok

W naszej ofercie mamy dostępne badanie ultrasonograficzne, charakteryzujące się bardzo dużą dokładnością. Wykonujemy zarówno tradycyjne USG narządu ruchu, dzięki któremu możliwa jest obserwacja konkretnego stawu oraz postawienie diagnozy jak i USG dopplerowskie, które jest jednym z podstawowych badań w diagnostyce chorób układu krążenia. W TopMed możesz wykonać badanie od ręki, bez zbędnego czekania w kolejkach. Badaniu może poddać się zarówno osoba dorosła jak i dziecko.

USG stawów

Jest nieinwazyjną i bezpieczną metodą, bardzo często stosowaną przez ortopedów w celu obserwacji i badania stawu dotkniętego urazem. Wykonujemy USG stawu biodrowego (w tym również badanie preluksacyjne) barku, stawu skokowego czy USG kolana. Białystok jest miastem, w którym funkcjonuje wiele klubów sportowych i wiemy jak istotną sprawą jest dla sportowców szybki powrót do sprawności i treningu po przebytej kontuzji. Na skutek uprawiania sportu często dochodzi do uszkodzenia mięśni, ścięgien czy więzadeł, które w konsekwencji może doprowadzić do poważniejszych kontuzji. Aby tego uniknąć, należy poddać się badaniu USG, w celu jak najwcześniejszej diagnozy i podjęcia odpowiednich kroków wspomagających.

Wskazania do przeprowadzenia badania USG stawu

USG narządów wewnętrznych

Dzięki badaniu USG możliwe jest obrazowanie narządów wewnętrznych. Za pomocą tej metody możemy określić kształt, wielkość, budowę oraz położenie narządów względem siebie.

W ramach naszej oferty wykonujemy:

USG Dopplera

To profesjonalne i bezpieczne badanie pozwala na:

Dzięki dokładnemu badaniu i interpretacji obrazu można wykryć tętniaki, żylaki, zakrzepicę, wady zastawkowe. Metoda Dopplera pozwala również ocenić stopień ukrwienia narządów wewnętrznych jamy brzusznej a także wykrycie guzów, gdyż zazwyczaj są one mocno ukrwione.

W ramach oferty wykonujemy:

Przebieg badania

Zarówno klasyczne badanie USG jak i USG Dopplera nie wymagają wcześniejszego przygotowania Pacjenta, poza badaniem jamy brzusznej, o którym szczegółowych informacji zasięgniesz w naszym centrum medycznym. Badania przeprowadzane są w podobny sposób – w pozycji leżącej i z zastosowaniem żelu ułatwiającego przemieszczanie się głowicy, która daje obraz badania na monitorze. Jedyny wyjątek to dodatkowy szum, który towarzyszy USG doplerowskiemu i jest on dźwiękiem jaki daje przepływ krwi przez naczynia. Ten sygnał jest charakterystyczny dla badania USG doppler. Białystok z naszym centrum TopMed zaprasza na wizytę.