Rehabilitacja Białystok – z nami wrócisz do pełnej sprawności

Doznałeś urazu? Przeszedłeś operację?Jesteś osobą z niepełnosprawnością narządu ruchu? Twoim problemem jest zwyrodnienie stawów? A może u Twojego dziecka zdiagnozowano wadę postawy? Szukasz rehabilitanta, który zrozumie Twoje potrzeby? Bez względu na to, czy jesteś sportowcem, czy z siłownią Ci raczej nie po drodze, przygotujemy dla Ciebie skuteczny zestaw ćwiczeń, na miarę Twoich możliwości. Skorzystaj z naszej wiedzy i doświadczenia i wróć do pełnej sprawności. Sprawdź, w czym się specjalizujemy.

Rehabilitacja sportowa

Chociaż mówi się, że sport to zdrowie, intensywny trening, to spore obciążenie dla mięśni, stawów i całego organizmu. Jako sportowiec stawiasz sobie poprzeczkę coraz wyżej, a to może doprowadzić do przetrenowania. Uraz to najczęściej żółta kartka, która daje Ci organizm. Takiego znaku ostrzegawczego nie wolno lekceważyć. Dzięki systematycznej rehabilitacji sportowej zregenerujesz całe swoje ciało. Fizjoterapia pozwoli zniwelować lub całkowicie pozbyć się zespołu bólowego mięśni i stawów, a także przywróci sprawność zerwanym ścięgnom. W każdym przypadku stawiamy na mądrą rehabilitację sportową, dzięki której powrócisz do swojej dawnej aktywności.

 Rehabilitacja Białystok Prywatnie

Rehabilitacja dzieci

Pamiętasz, jak nasi rodzice i dziadkowie powtarzali: czym skorupka za młodu, nasiąknie za młodu, tym na starość trąci? Zasada ta dotyczy również kwestii związanych ze zdrowiem Twojej pociechy. Niewyleczone urazy, skolioza, mogą mieć negatywne konsekwencje i dać o sobie znać w dorosłym życiu. Wady postawy pojawiają się w okresie szybkiego wzrostu, kiedy dziecko dojrzewa i zmienia się w nastolatka. Na szczęście, młody organizm ma ogromne możliwości regeneracji, a deformacje kostno-stawowe można zahamować lub nawet cofnąć Oczywiście pod warunkiem, że zostanie wdrożona odpowiednia rehabilitacja, a młody człowiek będzie postępował zgodnie z zaleceniami naszych fizjoterapeutów. Rehabilitacja uchroni Twoje dziecko przed nieodwracalnymi zmianami, a nawet trwałym kalectwem. Dzięki utrwalaniu właściwych nawyków, jeśli chodzi o postawę oraz ćwiczeniom wzmacniających mięśnie, Twoje dziecko uniknie w przyszłości zwyrodnień kręgosłupa i będzie mogło cieszyć się życiem bez bólu przez długie lata.

Rehabilitacja pooperacyjna
Przeszedłeś operację stawu biodrowego lub kolana? Zastanawiasz, czy po takim zabiegu można ćwiczyć? Można, a nawet trzeba. Rehabilitacja jest w tym przypadku wskazana, jednak ćwiczenia nie mogą obciążać mięśni. Po operacji kolana lub po wszczepieniu endoprotezy pacjent powinien wykonywać tzw. ćwiczenia bierne. W naszej placówce istnieje taka możliwość dzięki szynie CPM. Ćwiczenia na tym urządzeniu nie angażują mięśni, co sprawia, że szyna CPM sprawdzi się doskonale w przypadku rehabilitacji pooperacyjnej oraz wzmocnienia przy ogólnym upośledzeniu narządu ruchu (niedowładzie, spastyce).

 Rehabilitacja Białystok Prywatnie

Rehabilitacja kręgosłupa
Niestety, problemy z kręgosłupem nie kończą się na wadach postawy u dzieci. Dolegliwości, które jeszcze 20-30 lat temu były typowe dla osób starszych, dziś pojawia się u młodych ludzi. Na dyskopatię cierpią osoby, które nie ukończyły nawet 30 lat. Bóle w odcinku szyjnym to standard u osób, które spędzają w pracy 8 godzin przed komputerem. Do tego bardzo często dochodzą bóle w odcinku lędźwiowym, gdy przeceniamy swoje możliwości — dźwigamy kilka ciężkich toreb z zakupami jednocześnie, żeby nie chodzić dwa razy do sklepu; podnosimy kilkuletniego malucha. Umówmy się — kręgosłup nie ma z nami łatwo. Niestety, bardzo często idziemy na łatwiznę, sięgamy po tabletki przeciwbólowe, które jedynie maskują ból. Niestety, to półśrodki, które pomagają tylko na chwilę. Marzysz o tym, by przespać noc bez bólu? Masz dość drętwienia rąk, sztywnego karku? Alternatywą dla chemicznych pigułek jest rehabilitacja. Jeśli cierpisz na przewlekłe bóle kręgosłupa, dyskopatię, kręgozmyk lub inne schorzenie kręgosłupa, postaw na rozwiązanie, które uwolni Cię od bólu. Rehabilitacja, w przeciwieństwie do tabletek przeciwbólowych, nie wycisza bólu, ale walczy z jego przyczyną. Nasi fizjoterapeuci stworzą dla Ciebie indywidualny program rehabilitacyjny dostosowany do rodzaju Twojego schorzenia oraz Twoich możliwości i predyspozycji.

Rehabilitacja prywatnie — Białystok

Otrzymałam skierowanie od lekarza na rehabilitację? Brak miejsc spowodował, że najwcześniej możesz je zrealizować za kilka miesięcy? Pracujesz, uczysz się, musisz odebrać dziecko ze szkoły i godziny rehabilitacji na NFZ nie odpowiadają Ci? A może to Twoje dziecko będzie uczęszczać na rehabilitację? Nie chcesz, żeby opuszczało lekcje? Nie dezorganizuj sobie życia. Rehabilitacja prywatnie pozwoli Ci dostosować zabiegi i ćwiczenia do Twojego planu dnia. Nie czekaj, aż zwolni się wolny termin w ramach NFZ. Rehabilitacja rozpoczęta za późno na niewiele się zda. Bardzo często w walce o powrót do pełnej sprawności, liczy się czas. Masz pytania? Skontaktuj się z nami, ustalimy dogodny termin. Dzięki temu będziesz mógł ćwiczyć regularnie, nie rezygnując z dawnego trybu życia. Pomożemy Ci wrócić do pełnej sprawności na Twoich zasadach. Jesteśmy po to, aby Ci pomóc. Wychodzimy z założenia, że rehabilitacja leczy nie tylko ciało, ale i umysł. Każdy pacjent, który znów zaczyna żyć pełnią życia, to dla nas największa nagroda i motywacja do dalszej pracy.