Pediatria Białystok

Dobre podejście przede wszystkim

Dobry pediatra to lekarz, który potrafi wykazać się podejściem do dzieci, cierpliwością i opanowaniem, szczególnie gdy nasi mali Pacjenci nie potrafią jeszcze wskazać i opisać swoich dolegliwości zdrowotnych. Nasi pediatrzy to zespół profesjonalistów, którzy wykonują swój zawód z pasją i zaangażowaniem, co sprawia, że relacja lekarz – dziecko jest pozytywna i przyjazna. W TopMed wiemy jak postępować z dziećmi. Jesteśmy z Wami – Rodzicami i Waszym maleństwem od pierwszych chwil jego życia.

Wiemy jak ważne jest dla dziecka pierwsze wrażenie, by z uśmiechem i bez obaw odwiedzało nasze centrum medyczne. Razem z rodzicami najmłodszych Pacjentów dbamy o ich komfort podczas każdej wizyty, gdyż nikt tak jak Mama i Tato nie zna potrzeb i reakcji swojej pociechy. Podczas wywiadu lekarskiego pomoc rodzica okazuje się często kluczem do sukcesu, jakim jest prawidłowa diagnoza i dobranie odpowiedniej drogi leczenia.

Pediatra – kiedy należy udać się na wizytę?

Rodzic powinien podejmować decyzję o wizycie u pediatry za każdym razem, gdy stan dziecka jest niepokojący i  występuje jeden lub kilka objawów takich jak:

Oprócz sytuacji alarmowych i nagłych, pediatrę należy odwiedzać z dzieckiem regularnie w celu rutynowych badań kontrolnych, bilansów zdrowia oraz wykonywaniu szczepień.

Takie postępowanie pozwoli zapewnić Twojemu dziecku prawidłowy rozwój, ponieważ tym między innymi zajmuje się pediatria. Białystok jest dziesiątym miastem w Polsce pod względem liczby ludności, więc dużą część stanowią dzieci i młodzież, które są zawsze u nas miło widziane.

Badania bilansowe dzieci i młodzieży

Prowadzimy profilaktyczne badania bilansowe, dotyczące poszczególnych etapów rozwoju dziecka. Zgodnie z wytycznymi badane są ogólne cechy rozwoju, takie jak wzrok, słuch, mowa oraz sprawność ruchowa. Bierzemy pod lupę: dzieci w wieku dwóch, czterech, sześciu oraz dziecięciu lat, a także młodzież w wieku czternaście i osiemnaście lat.  

Z racji, iż bilans zdrowia noworodka wykonywany jest zaraz po narodzinach, badanie w skali Apgar przeprowadzają zazwyczaj specjaliści po porodzie w placówce, w której odbierano poród. Bilans zdrowia daje rodzicom informację zwrotną na temat rozwoju ich dziecka w odniesieniu do prawidłowych przedziałów i skal.