Ortopedia Białystok

Nasza przychodnia ortopedyczna specjalizuje się w dziedzinie ortopedii narządu ruchu . Z powodzeniem leczymy wrodzone oraz nabyte wady narządu ruchu. Każdego dnia zmierzamy się z nowymi wyzwaniami i robimy co w naszej mocy, by przywracać naszym Pacjentom pełną sprawność i zdrowie. Każdy ortopeda TopMed to specjalista w swojej dziedzinie i razem tworzymy niezawodny zespół. Cieszymy się pozytywną reputacją naszych Pacjentów i dbamy o to, by świadczone przez nas usługi spełniały najwyższe standardy.

Wszelkie złamania, skręcenia oraz zwichnięcia a także urazy sportowe to dla nas chleb powszedni. Cały ten zakres to bez dwóch zdań ortopedia. Białystok może pochwalić się wieloma uzdolnionymi sportowcami i wiemy jak ważny jest dla nich szybki powrót do treningu po przebytej kontuzji. Każdy uraz to odmienny przypadek i każdy organizm ludzki inaczej reaguje na ból i potrzebuje różnego okresu rekonwalescencji, dlatego do wszystkich Pacjentów podchodzimy indywidualnie, szanując ich potrzeby.

Zwyrodnienia stawów – wiemy jak temu zaradzić

Choroba zwyrodnieniowa stawów dotyka duży odsetek społeczeństwa i liczba ta wciąż rośnie. Nasza przychodnia ortopedyczna jest coraz częściej odwiedzana przez Pacjentów właśnie z tą dolegliwością. Schorzenie ma źródło w zwyrodnieniu chrząstki stawowej, jednak nie jest ono zawsze, jak większość ludzi myśli, wynikiem naturalnego procesu starzenia się organizmu ludzkiego.

Kogo dotyczy problem zwyrodnienia stawów?

Zwyrodnieniu ulegają głównie te stawy, które są najbardziej obciążane i odpowiadają za dźwiganie ciężaru ludzkiego ciała – począwszy od stawu biodrowego, przez stawy kolanowe i skończywszy na stawach skokowych. Jak się okazuje, z dolegliwościami borykają się nie tylko osoby starsze, u których jakikolwiek przejaw aktywności fizycznej odszedł w zapomnienie. Problem może dotyczyć również osób młodych:

Najważniejszą kwestią jest racjonalne podejście do problemu. Należy zastanowić się jakie czynniki przyczyniają się do degradacji chrząstki stawowej i jak możemy zahamować ten proces.

Leczenie choroby zwyrodnieniowej stawów jest czasochłonne i wieloetapowe. Wymaga dużej cierpliwości i zaangażowania zarówno ze strony Pacjenta jak i ortopedy, który nieustannie musi wspierać podopiecznego i motywować go do pracy nad sobą.

W pierwszym etapie prowadzimy rozpoznanie, które obejmuje wywiad z Pacjentem oraz badanie obrazowe stawu ( RTG, rezonans magnetyczny, tomografia komputerowa lub bardziej inwazyjna artroskopia).

W kolejnym ruchu planujemy strategię działania. Najskuteczniejsze jest działanie globalne, które skupia się na całokształcie dolegliwości. Oprócz metod fizykoterapeutycznych i innych czynności praktycznych ze strony terapeuty, konieczna jest zmiana trybu życia Pacjenta. Redukcja nadwagi i wprowadzenie codziennej aktywności ruchowej w życie Pacjenta będą pierwszym krokiem w kierunku poprawy kondycji jego stanu psychofizycznego.

Wady postawy ciała

Wrodzone lub nabyte defekty, które powodują odstępstwa od prawidłowej postawy ciała, stały się tak powszechne, że możemy mówić o chorobie cywilizacyjnej. Wdy postawy bywają uciążliwe i często ograniczają w dużej mierze możliwości ruchowe Pacjenta, co powoduje dyskomfort w wykonywaniu codziennych czynności. Dlatego bardzo istotna jest tu rola, jaką odegra ortopeda. Praca z Pacjenem nad tymi nieprawidłowościami, przywrócenie prawidłowej postawy ciała oraz wzorców ruchowych to nasze zadanie.

Wady postawy nie dotyczą jedynie obszaru kręgosłupa, chociaż są one najbardziej popularne. Skolioza, czyli boczne skrzywienie kręgosłupa czy plecy okrągłe, płaskie, wklęsłe lub okrągło – wklęsłe, to wady dobrze znane większości z nas. Do tego dochodzą wady kończyn dolnych: dysplazja stawu biodrowego, wady kolan (koślawe lub szpotawe), i stóp (płaskostopie, stopa szpotawa, płasko – koślawa lub wydrążona) a także wady klatki piersiowej (lejkowata lub kurza). Dla każdego z tych przypadków idealnym rozwiązaniem jest nasza poradnia ortopedyczna. Białystok jest dobrze skomunikowany, więc z łatwością dotrzesz do naszego centrum medycznego TopMed.

Bardzo ważne jest jak najwcześniejsze rozpoznanie i określenie wady postawy, by jak najszybciej rozpoczęła się praca nad jej korekcją. Dlatego gorąco zachęcamy wszystkich Państwa, by odwiedzać nas ze swoimi pociechami, żebyśmy wspólnie mogli zadbać o ich zdrowie od najmłodszych lat.

Jeżeli jesteś osobą dorosłą i doznałeś wypadku lub pewne zdarzenia doprowadziły do zmian w postawie Twojego ciała w którymś z jego obszarów, nie lekceważ tego i również zadbaj o swoje zdrowie, rozpoczynając pracę nad problemem z naszą pomocą.