Dietetyk Białystok

Poradnia dietetyczna TopMed uzyskasz wsparcie jakiego oczekujesz od dobrego dietetyka. Dietetyk wysłucha Twoich oczekiwań i ułoży Ci dietę łatwą do przyrządzenia, z użyciem sezonowych produktów spożywczych, dzięki której osiągniesz swój cel.

W TopMed z powodzeniem redukujemy masę ciała, regulujemy poziom cholesterolu czy cukru we krwi, wszystko dzięki łatwej do przyrządzenia diecie. To Ty masz wpływ na to jakie produkty czy potrawy pojawią się w jadłospisie, jak bardzo jadłospis jest urozmaicony i jak są rozłożone posiłki w ciągu dnia.

Przedstawimy Ci zasady dietetyki które ułatwią żyć i prawidłowo się odżywiać. Powiemy co zrobić by uniknąć efektu jo-jo po zakończonej diecie.

Informacje dla osób z nadmierną masą ciała:

Kiedy należy poważnie myśleć o zmianie nawyków żywieniowych:

Kiedy BMI jest powyżej 40, a obwód brzucha mierzony na wysokości pępka powyżej 102cm u mężczyzny i powyżej 88cm u kobiety. , ponieważ oznacza to , że jesteś w grupie ekstremalnie wysokiego ryzyka takich chorób jak nadciśnienie lub cukrzyca typu II, lub miażdżyca naczyń wieńcowych lub miażdżyca naczyń kończyn dolnych, zawał mięśnia sercowego, stłuszczenie wątroby, nowotwór piersi czy jelita grubego.

Gdy BMI mieści się w przedziale 30-39,9 a/lub obwód brzucha jest powyżej 102cm u mężczyzny i powyżej 88cm u kobiety , to ryzyko wyżej wymienionych chorób jest nadal bardzo wysokie.

Prawidłowe BMI to przedział od 18,5 do 24,9.

Pacjent wpisuje tylko masę ciała w kg i wzrost w cm]

Interpretacja

<18,5 niedowaga

18,5-24,9 należna masa ciała

25,0-29,9 nadwaga (zwiększone ryzyko występowania chorób metabolicznych)

30,0-34,9 otyłość I stopnia (wysokie ryzyko występowania chorób metabolicznych)

35,0 – 39,9 otyłość II stopnia (bardzo wysokie ryzyko występowania chorób metabolicznych)

>= 40 otyłość III stopnia – olbrzymia (ekstremalnie wysokie ryzyko występowania chorób metabolicznych)


Oblicz swoje BMI

 

Masa ciała ma również wpływ na układ kostno-szkieletowy, bóle pleców czy stawów kolanowych są bardzo często spowodowane nadmierną masą ciała która obciąża stawy i one bardzo szybko się niszczą.

Nadciśnienie tętnicze i wysoki poziomem cholesterolu we krwi, to główne czynniki ryzyka zgonu z powodu zawału serca. Twoje zdrowie leży w  Twoich rękach.

Informacje dla osób z chorobą Hashimoto lub innym zaburzeniem autoimmunologiczym:

Choroba autoimmunologiczna, to taka gdzie przeciwciała własnego organizmu zaczynają atakować jakiś narząd lub układ gospodarza. W przypadku choroby Hashimoto celem ataku jest tarczyca, natomiast w przypadku stwardnienia rozsianego to układ nerwowy. Badania naukowe dowodzą, że o ile dieta nie wyleczy samej przyczyny choroby, o tyle potrafi bardzo złagodzić objawy a tym samym poprawić jakość życia.

Informacje dla osób z chorobą nowotworową:

Dietetyk: Polifenole zawarte w owocach, warzywach, miodach i przyprawach mają udowodnione naukowo działanie przeciwnowotorowe.

Pacjent: To dlaczego na opakowaniu borówek amerykańskich czy malin nie ma informacji ,,Produkt ten ma działanie przeciwnowotorowe”.

Dietetyk: Dlatego, że prawo zabrania aby jakikolwiek środek spożywczy był reklamowany w sposób sugerujący właściwości lecznicze.

Pacjent: Dlaczego na suplementach diety może widnieć taka informacja, skoro suplementy są to głównie wyciągi, ekstrakty lub składowe produktów spożywczych? ….

Dietetyk: Niestety większość badań naukowych potwierdza, że same suplementy diety, bez wprowadzania zmian w diecie, nie mają działania terapeutycznego.

Wiedza naukowa jaką dysponujemy pozwala nam pomagać osobom bardzo mocno chorym np. ze zdiagnozowaną chorobą nowotworową. Po usunięciu guza chcesz zacząć zdrowo się odżywiać i nie wierzysz do końca informacjom dostępnym w intrenecie. Zasięgnij informacji u specjalisty.

Analiza składu ciała, na najwyższym światowym poziomie, dostępna dla wszystkich w TopMed:

Analizator składu ciała jaki posiadamy w gabinecie, to sprzęt najlepszej wiodącej firmy produkującej analizatory składu ciała. InBody to marka koreańska, powszechna na całym świecie między innymi w Stanach Zjednoczonych, Korei i Europie.

Wiele doniesień naukowych o składzie ciała w wybranych populacjach ludzi, opiera swoje badania na wynikach z analizatorów InBody.

InBody jest jedynym analizatorem składu ciała BIA, który oferuje wysoką dokładność pomiarów 98% porównując z DEXA (badanie densytometryczne) i nie wykorzystuje danych empirycznych, takich jak wiek czy płeć czy typ sylwetki. Analizatory innych firm nie uwzględniają rzeczywistego pomiaru a tylko szacunkowy zatem dostarczają dane zbliżone do rzeczywistych wartości dla ludzi przeciętnych, ale nie takich jak osoby starsze, sportowcy, niewysportowani mężczyźni czy dzieci. Wystarczy wykonując analizę składu ciała tej samej osoby, raz wpisać dane prawdziwe, a raz wymyślone (np. zmienić wiek i płeć). Wyniki nie będą takie same (a powinny być, ponieważ skład ciała się nie zmienił).

Analizator InBody wykazuje:

Wystartuj z nami a później dasz sobie radę sam.

W telewizji, intrenecie i gazetach, jest mnóstwo informacji co zrobić by schudnąć lub zdrowo się odżywiać, ale nie wiesz co jest prawdą a co kłamstwem lub nie wiesz w jaki sposób wprowadzić te zmiany w swoje życie. My Ci w tym pomożemy. To nasz pasja!

Nie o to chodzi by całe życie być na diecie, znajdź sposób na swój zdrowy styl życia.