Chirurgia Białystok

Naszą mocną stroną jest chirurgia. Białystok może pochwalić się specjalistami w tej dziedzinie medycyny, która skupia się głównie na leczeniu operacyjnym. Zajmujemy się poradnictwem w zakresie chirurgii. Po zdiagnozowaniu problemu zdrowotnego, staramy się włączać leczenie zachowawcze, które jest nieinwazyjne i obejmuje m.in. farmakologię. Dopiero gdy przypadek Pacjenta tego wymaga, podejmujemy decyzję o kwalifikacji do zabiegu operacyjnego. Wykonujemy zabiegi laparoskopowe i wycięcia miejscowych zmian skórnych. Zajmujemy się również leczeniem żylaków oraz proktologią (leczeniem chorób jelita grubego i odbytnicy). Wszystkie zabiegi wykonuje fachowiec i profesjonalista, czyli chirurg. Białystok szkoli przyszłych lekarzy na Uniwersytecie Medycznym i uczelnia ta cieszy się dużą popularnością.

Operacja otwarta lub minimalnie inwazyjna

Istnieją dwa sposoby wykonywania zabiegu stosowane w zależności od konkretnego przypadku oraz potrzeby sytuacji.

Zabiegi laparoskopowe (minimalnie inwazyjna metoda)

Laparoskopia jest zabiegiem chirurgicznym polegającym na badaniu narządów wewnątrz jamy brzucha (tzw. wziernikowaniu jamy otrzewnej) przy użyciu instrumentu optycznego wprowadzanego przez powłoki brzuszne. Metoda ta należy do operacji minimalnie inwazyjnych i jest wykorzystywana w diagnostyce zmian patologicznych, czyli w celu wykrycia objawów choroby, umożliwia pobranie materiału do badania histopatologicznego, a także przeprowadzanie zabiegów w obrębie jamy brzusznej.

Przez małe nacięcie chirurg wprowadza cienką, oświetloną rurkę, czyli laparoskop.

Do niedawna zabiegu usuwania pęcherzyka żółciowego dokonywano metodą otwartą. Dziś, dzięki rozwojowi techniki i niezawodnej aparaturze operacja ta z powodzeniem wykonywana jest laparoskopowo. Inne zabiegi z zastosowaniem tej metody:

Kriostripping (minimalnie inwazyjna metoda)

Bezpieczna i nowoczesna metoda leczenia żylaków, polegająca na usunięciu żyły za pomocą wprowadzonej do jej wnętrza sondy zamrażającej. Plusem zabiegu jest miejscowy sposób znieczulenia, nie trzeba więc stosować znieczulenia ogólnego (narkozy) czy znieczulenia zewnątrzoponowego (od pasa w dół). Zastosowanie kriochirurgii żylnej pozwala wyeliminować ryzyko powikłań, takich jak krwiaki oraz obrzmienia i Pacjent szybciej wraca do sprawności, gdyż okres rekonwalescencji jest krótszy i łagodniejszy.