Nasz zespół

Lek. Tomasz Dobrzycki

leczenie schorzeń kręgosłupa metodami minimalnie inwazyjnymi

O lekarzu:

Jestem lekarzem specjalistą w zakresie radiologii i diagnostyki obrazowej.  Od 2014r. pracuję jako asystent w Zakładzie Tomografii Komputerowej (TK) i Rezonansu Magnetycznego (MR) przy Białostockim Centrum Onkologii. Ponadto pełnię funkcję koordynatora Pracowni Radiologii Zabiegowej Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem.

W codziennej pracy interpretuje niezliczone ilości badan TK, MR, RTG i USG głównie kręgosłupa, jamy brzusznej i miednicy, co pozwala mi na szybkie zdiagnozowanie pacjenta i wybór potencjalnie najskuteczniejszej metody leczenia. Szczególne miejsce wśród moich zainteresowań zawodowych zajmuje radiologia interwencyjna – zabiegowa. To, co najbardziej pochłania mnie w pracy, to przede wszystkim przezskórne interwencje na kręgosłupie, bez otwierania powłok ludzkiego ciała, biopsje narządowe oraz zabiegi endowaskularne w obrębie jamy brzusznej i miednicy. Doświadczenie w małoinwazyjnym leczeniu schorzeń kręgosłupa zdobywam od 2016 r.  Rocznie wykonuje około 300 zabiegów wertebroplastyki  oraz około 400 zabiegów z użyciem DISCOGEL.

Stale uczestniczę w wielu sympozjach oraz szkoleniach, zarówno krajowych jak i zagranicznych, które podnoszą moje umiejętnosci i doskonalą technikę  wykonywanych zabiegów na kręgosłupie (m. in. Holandia, Słowenia, Hiszpania, Włochy).

Zakres moich działań w obrębie kręgsłupa:

Wszystkie zabiegi wykonywane są znieczuleniu miejscowym, trwają 30-60 minut i nie wymagają długotrwałej hospitalizacji ani premedykacji, obarczone są minimalnym ryzkiem powikłań.

Zabiegi wykonuję w oddziałach Ortopedii i Chirurgii Urazowej przy Szpitalu Ogólnym w Wysokiem Mazowieckiem oraz Szpitalu Wojewódzkim w Suwałkach.  Jeżeli mają Państwo problem z kręgosłupem zachęcam do wizyty, na którą należy zabrać wszystkie posiadane badania obrazowe kręgosłupa tj: MR lub TK na płycie CD.