Nasz zespół

Lek. Michał Kwiatkowski

Leczenie chorób układu kostno-stawowego, wad postawy, USG bioder i stawów.

O lekarzu:

Jestem lekarzem specjalistą ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Swoją przygodę z Ortopedią rozpocząłem w trakcie studiów na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku będąc członkiem, a następnie zostając przewodniczącym Studenckiego Ortopedycznego Koła Naukowego. Pracuję w Klinice Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku od 9 lat. Dodatkowo wspomagam Oddział Ortopedii w Grajewie – zaopatruję tam pacjentów wykonując m.in. małoinwazyjne operacje – głównie artroskopowe. Na co dzień spotkam się z wieloma skomplikowanymi schorzeniami narządu ruchu w tym wadami postawy, urazami oraz ich następstwami. W głównej mierze zajmuję się leczeniem schorzeń i urazów stawów oraz otaczających ich tkanek, zarówno sposobem zachowawczym jak i operacyjnym w tym artroskopowym.

W mojej codziennej praktyce wykonuję diagnostykę ultrasonograficzną narządu ruchu osób dorosłych jak i dzieci w tym badanie preluksacyjne. Zajmuję się korekcją elastycznej stopy płasko-koślawej wszczepiając implant podskokowy (artroereza).

Jestem aktywnym członkiem Polskiego Towarzystwa Artroskopowego, Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego, Sekcji Ortopedii Dziecięcej. W 2015 roku objąłem opieką medyczną Podlaski Okręgowy Związek Piłki Siatkowej.

Systematycznie poszerzam swoją wiedzę i umiejętności w zakresie najnowszych trendów i metod leczenia na kursach i zjazdach krajowych oraz międzynarodowych. Jestem autorem i współautorem wielu badań i publikacji naukowych.

Zakres mojej działalności: