Nasz zespół

Dr n. med. Elżbieta Karpińska

dietetyk

Specjalista w dziedzinie żywienia. Członek Polskiego Towarzystwa Nauk Żywieniowych. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku na kierunku – dietetyka.

W praktyce zawodowej zajmuje się pracą z ludźmi otyłymi oraz z problemami zdrowotnymi związanymi z żywieniem np. w chorobach sercowo-naczyniowych, chorobach endokrynologicznych i immunologicznych. Doskonale wiem jak ważny jest stan odżywienia organizmu. Posiadam kompetencje, umiejętności oraz pasję by podzielić się swoją wiedzą.

Rozwój naukowy na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku, pozwolił mi zdobyć niezbędną wiedzę, by rozwiązać najtrudniejszy problem żywieniowych. Natomiast dzięki pracy w Lekarskiej Specjalistycznej Spółdzielni Pracy ,,Eskulap” oraz  Szpitalu Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowy, nabrałam praktyki i podejścia do Pacjenta.

Gabinet jest wyposażony w najlepszy na Podlasiu analizator składu ciała firmy InBody, do oceny zawartości tkanki tłuszczowej i mięśniowej w organizmie. InBody jest jedynym analizatorem składu ciała BIA, który oferuje wysoką dokładność pomiarów 98% porównując z DEXA (badanie densytometryczne) i nie wykorzystuje danych empirycznych, takich jak wiek czy płeć czy typ sylwetki.

Zakres działalności obejmuje, układanie jadłospisów i edukacja żywieniowa, w: Dorobek naukowy:

57 doniesień naukowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym w tematyce żywienia człowieka, stanu odżywienia wybranych populacji ludzi oraz wartości odżywczej i antyodżywczej żywności.